Kan ni göra lampupphäng efter speciella mått?
Ja, det kan vi. Vi hjälper både privatpersoner och företag att ta fram lampupphäng och sladdställ efter specifika mått och önskemål. Det kan handla om allt från enstaka upphäng till större projekt där flera lampor behöver byggas med samma mått och utförande.
Vi arbetar dagligen med lampkomponenter och har lång erfarenhet av att kombinera rätt delar för att få både funktion och utseende att bli som man tänkt sig. Det gäller till exempel val av textilkabel eller plastkabel, olika typer av lamphållare, takkoppar och stickproppar.
Specialbyggda lampupphäng
Om du behöver ett upphäng med särskilda mått eller specifika komponenter kan vi hjälpa till att ta fram en lösning. Vi bygger upphäng både till privat miljö och till projekt som restauranger, hotell och andra offentliga miljöer där belysningen behöver anpassas efter platsen.
Vid större projekt hjälper vi gärna till att ta fram en lösning och lämnar offert utifrån behov och omfattning.
Enkla upphäng kan beställas direkt
Om du bara behöver ett eller några få upphäng kan du ofta plocka ihop delarna själv direkt här på Lampsladdar.se. Välj exempelvis kabel, lamphållare och takkopp i våra kategorier och kombinera dem efter behov.
Vill du att vi monterar upphänget innan leverans kan du även beställa montering av lampupphäng så skickar vi ett färdigt upphäng klart att installera.
Om du är osäker på vilka delar som behövs är du alltid välkommen att kontakta oss på info@lampsladdar.se så hjälper vi dig gärna.
Tillbaka till frågor och svar.