Halo Design
Classic pendel, antik mässing
.
899 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Klassiskt uttagsset i Antik Mässing från Halo design, är ett uttagsset med många möjliga användningsområden. Classic är designad av Michael Waltersdorff, som har en stor passion för belysning, han började redan 1994. Michael uppskattar mycket att skapa det eleganta med kvalitet och funktionalitet. Med Classic socket set fyller han i alla parametrar här. uttagssetet här är tillverkat i solid metall, där du direkt känner av kvalitén, den är integrerad med en 2,5 meter silikontextilkabel som i sin tur ger bra rörlighet och inte minst frihet att ha den placerad där du behöver den. Med sitt standarduttag E27 är du fri som fågeln att ställa in exakt den ljusstämning som behövs, från det dekorativa utseendet till spotlights, som du bestämmer helt själv. Klassiska uttagssatser kan styras av en dimmer om du har den installerad i dina strömbrytare, det gäller bara att komma ihåg att sätta in rätt ljuskällor som tål att dämpas. Halo Design klassiska sockelset finns i flera färger - Halo design - We create light.
| Artikelnummer | HA739974 |
| EAN-kod | 5705639739974 |
| Varumärke | Halo Design |
| Designer | Michael Waltersdorff |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Watt | 40 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 10 cm |
| Diameter | 5 cm |
| Anslutningssladd | 2,5m Svart Textilkabel |
| Färg | mässing |
| Material | Aluminium |
| Leverantörens artikelnummer | 739974 |